کد خبر: ۲۶۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
سامانه بارشی امروز در بخش‌هایی از جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، نواحی مرکزی و شرق کشور فعال است.
پول‌نیوز - براساس نقشه ها و خروجی مدل‌های هواشناسی سامانه بارشی امروز در غرب، بخش هایی از جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق کشور فعال بوده و سبب رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در این مناطق می‌شود که بارش تگرگ نیز در مناطق مستعد دور از انتظار نیست، این وضعیت از بعدازظهر امروز به تدریج مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد و بتدریج در دامنه‌های جنوبی البرز از ناپایداری کاسته می‌شود.
بارش‌ها امروز در مناطقی از کرمانشاه، ایلام، لرستان، جنوب همدان، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، غرب اصفهان، قم، نیمه شرقی تهران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت.

همچنین با تقویت بیشتر جریان‌های شمالی دمای هوا در شمال شرق کشور 6 تا 8 درجه کاهش می‌یابد و هوای سرد در نیمه شمالی کشور ماندگار خواهد بود.

بعدازظهر روز امروز در مناطقی از نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی نقاط جنوب با گرد و خاک نیز همراه خواهد بود.

روز سه شنبه عمده فعالیت سامانه بارشی در غرب، نواحی مرکزی، بخش هایی از جنوب، شرق، شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود و شدت بارش ها در ایلام، لرستان، شمال خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، نیمه جنوبی چهار محال و بختیاری، جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال فارس، شمال کرمان و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه سامانه بارشی در نیمه شرقی و بخش هایی از مرکز کشور خواهد بود و سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی می شود و در نیمه غربی کشور از شدت ناپایداری کاسته شده و دمای هوا بتدریج افزایش می یابد که افزایش دما در سواحل غربی خزر و اردبیل حدود 8 تا 10 درجه پیش‌بینی می‌شود.

//


برچسب ها: هواشناسی ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: