کد خبر: ۲۶۷۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
قرار است شرکت غول فناوری روسیه، «روس تک» از سامانه خدمات انتقال پول نقد بین بانکی داخلی به جای سامانه سوئیفت در تراکنش های خود استفاده کند.
غول فناوری روسیه سوئیفت را کنار می گذاردپول‌نیوز - در تازه ترین اقدام شرکت های روسی برای جایگزین کردن سامانه سوئیفت با سرویس پیام رسان مالی داخلی این کشور، این بار شرکت «روس تک» غول فناوری روسیه، با سوئیفت خداحافظی می کند.

قرار است شرکت غول فناوری روسیه، «روس تک» از سامانه خدمات انتقال پول نقد بین بانکی داخلی به جای سامانه سوئیفت در تراکنش های خود استفاده کند.

قرار است این شرکت از سیستم SPFS روسیه که سامانه بومی برای انتقال پیام های مالی است برای ایمن کردن پرداخت های خود استفاده کند. همچنین «روس تک» اعلام کرد زیرساخت دیجیتال این سامانه برای تبادل داده ها در وضعیت رمزنگاری شده کمک می کند و این موضوع ریسک دخالت خارجی را در این سامانه کاهش می دهد و جلوی حمله های احتمالی هکری را می گیرد.

شرکت روس تک در اواخر سال ۲۰۰۷ میلادی بمنظور مستحکم کردن شرکت های استراتژیک روسی تاسیس شد. این شرکت در بخش های هواپیمایی، الکترونیک و ادوات نظامی فعالیت دارد.

به گفته «ایگور زاویالوف» رییس روس تک، انتقال به یک سیستم جدید، وابستگی به سرویس های خارجی را کاهش و فرصتی را برای انتقال اطلاعات بدون استفاده از  تامین کنندگان خارجی فراهم خواهد کرد.  

البته شرکت «روس نفت» روسیه هم در ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که سیستم SPFS را در ماه دسامبر با کمک سومین بانک بزرگ روسیه یعنی «گازپروم بانک» آزمایش کرده است.

 احتمال خروج روسیه از سامانه سوئیفت، بانک های این کشور را از سال ۲۰۱۴ میلادی به بعد همزمان با وضع تحریم های اروپا و آمریکا علیه مسکو، به تکاپو انداخته است. در سال ۲۰۱۷ میلادی هم رییس بانک مرکزی روسیه در دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفته بود که روسیه آمادگی خروج از سوئیفت را دارد.

منبع: مهر
مطالب مرتبط
برچسب ها: سوئیفت ، روسیه ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: