کد خبر: ۲۶۲۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
معاون وزیر راه و شهرسازی به پول نیوز خبر داد
بخش عمده‌ای از ساختمان‌هایی که در تهران وجود دارد مقابل 7 ریشتر زلزله مقاوم است و باید به جای برنامه ریزی خروج از شهر، برای اسکان در مکان‌های امن داخل شهر برنامه ریخت.
ساختمان‌های تهران در برابر زلزله مقاومندپول نیوز-سید حسین میر شفیع معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های وزیر راه و شهرسازی درباره کافی نبودن راه‌های خروج از تهران به وقت بحران گفت: زلزله بین 10 تا 12 ثانیه است و طبعا در هنگام آن نمی‌توان از پایتخت خارج شد اما قرار نیست بعد از رخدادی مانند زلزله هم همه از تهران خارج شوند.

او تاکید کرد: بخش عمده‌ای از ساختمان‌هایی که در تهران وجود دارد مقابل 7 ریشتر زلزله مقاوم است و باید  به جای برنامه ریزی خروج از شهر،  برای اسکان در مکان‌های امن داخل شهر برنامه ریخت.

میرشفیع افزود: با همه این اوصاف، پکیچ آزادراه‌های اطراف تهران در دست تکمیل است. در سمت غرب علاوه بر آزاد راه تهران کرج،  آزادراه همت کرج در دست ساخت است که انشالله بعد از عید به بهره‌برداری خواهد رسید.

در ناحیه جنوب پایتخت هم آزادراه کنار گذر جنوبی تهران در دست ساخت است که مجموعه خروجی های کشور را به هم متصل می‌کند. آزادراه تهران قم، تهران ساوه، جاده قدیم تهران قم و جاده قدیم تهران ساوه، اشتهارد، کرج قزوین ازمجموعه خروجی هایی است که به هم متصل خواهند شد.

معاون عباس آخوندی همچنین از انعقاد تفاهم نامه آزادراه چرمشهر پردیس  خبر داد و به پول نیزو گفت: برای شروع این پروژه که هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار لازم دارد، سرمایه گذار هم پیدا شده و صحبت‌های اولیه انجام شده است.

به این ترتیب از آبیک تا جنوب تهران  و از شمت شرق و شمال شرقی تا پردیس کمربندی کاملی شکل خواهد گرفت و بعد از آن یک شبکه کامل خروج از تهران خواهیم داشت.


برچسب ها: زلزله ، تهران ، خروج ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: