کد خبر: ۲۶۱۴۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
ماجرای لغو مصوبه افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی چه بود؟
قاضی شعبه سوم دیوان عدالت اداری کشور طبق روال قانونی این دیوان دستور موقت لغو اجرای مصوبه را داده است. ادامه این توقف منوط به بررسی هیأت عمومی دیوان و تشخیص کمیسیون‌های تخصصی و بررسی ورود شکایت است.
دستور لغو افزایش قیمت هیبریدی ها موقتی استپول نیوز- تعرفه خودروهای هیبریدی تا هزار درصد خبری بود که مدت نقل محافل رسانه‌ای بود. انتقادات پیرامون این افزایش تعرفه گسترش یافت و مخالفان معتقد بودند این سیاست دولت دوازدهم علیه محیط زیست بوده و به آلودگی پایتخت دامن می‌زند.


کار به جایی رسید که در گفت‌وکوی ویژه خبری رضا رشید پور با رییس جمهوری، حسن روحانی پیش روی میلیون‌ها بیننده قول  داد که در صورتی که خودروهای وارداتی واقعا هیبریدی باشند در واردات آن‌ها مساعدت‌ها و تسهیلات لازم به کار گرفته شود.


دیروز اما یکی از خبرگزاری‌ها با انتشار تصویر یک دادنامه از شعبه سوم دیوان عدالت اداری اعلام کرد که  افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی متوقف شده است.

سخنگوی دیوان عدالت اداری کشور این خبر را نوعی شیطنت رسانه‌ای دانست و به پول نیوز گفت: نام دستور روی آن است! دستور یک دستور موقت است و قرار نیست فعلا به صورت یک مصوبه دائمی اجرا شود.

محسن قایمی نسب  به پول نیوز توضیح داد: مصوبه افزایش قیمت «فعلا» متوقف شده چرا که شاکی حقیقی به شکایت کفایت تکرده و درخواست توقف موقت اجرای این مصوبه را هم داشته است. لذا قاضی شعبه سوم دیوان عدالت اداری کشور طبق روال قانونی این دیوان دستور موقت لغو اجرای مصوبه را داده است. ادامه این توقف منوط به بررسی هیأت عمومی دیوان و تشخیص کمیسیون‌های تخصصی و بررسی ورود شکایت است.

به گفته او تا تصمیم نهایی نیاز است که تشریفات دیگری طی شود و هیأت عمومی باید درباره نهایی‌شدن این دستور نظر بدهد.
گفتنی است خبر لغو تعرفه‌های سرسام آور خودروهای هیبریدی روز گذشته موجب سقوط  بین 30 تا 40 درصدی قیمت این خودروهای وارداتی شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: