کد خبر: ۲۵۸۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴
پول‌نیوز - معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از ذخیره ۶۵۰۰ تن میوه شب عید در این استان خبر داد و گفت: این میزان شامل ۲۵۰۰ تن سیب دماوند و ۴۰۰۰ تن پرتقال است.

 علی کوهستانی در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید اظهار داشت: در سالی که گذشت ما به واسطه فراوانی تولید مرکبات و به طور ویژه سیب در کشور وفور نعمت را داشتیم و مشکلی در خصوص تامین میوه شب عید نخواهیم داشت، اما طبق روال سنوات گذشته در راستای تنظیم بازار میوه شب عید و رفاه حال شهروندان عزیز پیش بینی های لازم را انجام می دهیم.

وی افزود: امسال نیز برای نوروز ۹۷ از حدود ۴ ماه پیش برنامه ریزی تامین میوه و مرکبات و تنظیم بازار آن که بیشترین تقاضا را در بین هم وطنان در ایام نوروز دارد، را انجام دادیم.

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان این که تامین بازار مشکلی ندارد، گفت: فراوانی میوه وجود دارد و نگرانی در خصوص تامین میوه شب عید نداریم و ذخیره سازی ۶۵۰۰ تن میوه شب عید که در استان تهران ذخیره شده است، شاید به اندازه ۲ درصد مصرف این استان نیز نباشد، اما مساله اصلی تنظیم بازار است.

کوهستانی هدف از ذخیره سازی ۶۵۰۰ تن میوه شب عید را صرفا تنظیم بازار دانست و افزود: ۲۵۰۰ تن سیب مرغوب دماوند برای تنظیم بازار خریداری و ذخیره شده و ۴۰۰۰ تن نیز پرتقال که ۳۵۰۰ تن تامسون شمال است، خریداری شده و تا اواسط بهمن ماه به استان تهران منتقل و در سردخانه های این استان ذخیره خواهد شد و ۵۰۰ تن دیگر از محل پرتقال جنوب برنامه ریزی و تامین می شود.

وی افزود: مشکلی در این زمینه نداریم، چرا که امسال برعکس سال گذشته که سرمازدگی شدید داشتیم، مشکلی نخواهیم داشت و به اندازه کافی از تولیدات داخلی باغداران داریم.
منبع: مهر
برچسب ها: میوه شب عید ، تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: