کد خبر: ۲۵۳۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان و در مرکز این کشور واقع شده است. دلیل شهرت این شهر باقیمانده‌هایی از روم باستان و کلیسا‌های تاریخی است.
پول‌نیوز - بلغارستان کشوری قدیمی با شهر‌های زیبا است. یکی از این شهر‌ها، پلوودیو معروف به شهر قدیمی است که تاریخی طولانی دارد. با داشتن اطلاعاتی کافی می‌توانید به خوبی از همه جای این شهر با هزینه‌ای مناسب دیدن کنید.

پلوودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان و در مرکز این کشور واقع شده است. دلیل شهرت این شهر باقیمانده‌هایی از روم باستان و کلیسا‌های تاریخی است. پلوودیو شهری آرام با پارک‌های فوق‌العاده و آثار تاریخی بسیار زیبا است که شلوغی شهر‌های صوفیه و ولیکو ترنوو (Velinko Tranvovo) را ندارد.


از سالن تئاتر رومی‌ها دیدن کنید

اینجا ساختمانی حیرت‌انگیز است که در قرن دوم در پلوودیو ساخته شد، اما تا سال ۱۹۷۲ کشف نشده بود. از آن سال به بازسازی این مکان پرداختند و اکنون نمایش‌های مختلف و کنسرت‌های زیادی در آن برگزار می‌شود. در ابتدا چیز‌های جالب کمی برای بازدید از این سالن به نظر می‌آید، اما پس از پرداخت ورودی و وارد شدن با چیز‌های جالب بیشتری مواجه خواهید شد.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

از خانه هیندلین (Hindlian House) دیدن کنید

این خانه که زمانی به استفان هیندلین (Stepan Hindlian) بازرگان تعلق داشته، در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد است. در این خانه اسباب و اثاثیه‌ی فوق‌العاده‌ای از آن زمان وجود دارد که همه به خوبی نگهداری شده‌اند. دیوار‌ها با مناظر زیبایی نقاشی شده‌اند. نقاشی برخی از این مناظر ۶ ماه زمان برده است. یکی از ویزگی‌های معماری منحصر به فرد این ساختمان سقف گرد و بلند آن است.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

به بازدید از نمایشگاه هنر فیلی‌پوپولیس (Philipopolis) بروید

این نمایشگاه که اولین نمایشگاه هنری خصوصی در بلغارستان محسوب می‌شود، دارای آثاری از هنرمندان بلغار قرن‌های ۱۹ و ۲۰ است. در این نمایشگاه آثاری از هنرمندانی چون ولادیمیر دیمیتروف (Vladimir Dimitrov)، آنتون میتوو (Anton Mitov) وجود دارد. همچنین عکس‌برداری در این نمایشگاه آزاد است.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

از موزه‌ی باستان‌شناسی دیدن کنید

این موزه که در مدتی کوتاه بسته شده بود دوباره باز شده و بهتر از قبل به کار خود ادامه می‌دهد. در این موزه بیش از ۶۰۰۰۰ مورد برای دیدن وجود دارد. چیز‌هایی نظیر سفا‌ل‌های تراسی و رومی و جواهرات، تندیس‌های مختلف و صنایع دستی کلیسا‌ها در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)


به کلیسای سنت مارینا (Sveta Marina) بروید

این کلیسا که در سال ۱۵۶۱ ساخته شد، در سال ۱۶۱۱ آتش گرفت و در سال ۱۷۸۳ بازسازی شد. این کلیسا مکانی بسیار زیبا و جذاب برای دیدن و آشنایی با تاریخ است. همچنین در این کلیسا برج ساعتی با ارتفاع ۵۶ فوت وجود دارد و تندیس‌هایی ۱۷۰ ساله در آن وجود دارند.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

در نمایشگاه بین‌المللی شرکت کنید

این بزرگ‌ترین نمایشگاه در بالکان است. در طول این نمایشگاه نمایش‌ها و نمایشگاه‌های مدرن و زیبایی برپا می‌شوند. از آنجایی‌ که نمایشگاهی برای ماشین‌ آلات و وسایل فنی است، مکان مناسبی برای بچه‌ها محسوب نمی‌شود. زمان برپایی این نمایشگاه ماه سپتامبر است و قدمتی ۱۲۰ ساله دارد.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

در باغ مرکزی تزار سایمون (Tsar Simeon) قدم بزنید

همیشه داشتن مکانی آرام برای فرار از خیابان‌ها و مراکز خرید شلوغ غنیمت است. این باغ بهترین مکان برای نشستن زیر درختان یا روی نیمکت‌ها و استراحت به دور از هر گونه شلوغی است.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

از آسنوفگراد (Assenovgrad) دیدن کنید

اگر در نظر دارید سفری یک روزه از پلوودیو داشته باشید، حتما از شهر کوچک آسنوفگراد دیدن کنید. این شهر که سابقه‌ای تاریخی در کشاورزی دارد و شهری مذهبی محسوب می‌شده، هنوز هم پر از صومعه‌ها و کلیسا‌های مختلف است.

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

به بازدید از صومعه‌ی بچکوف (Bachkovo Monastery) بروید

این صومعه ۴۰ دقیقه با پلوودیو و با استفاده از مینی بوس فاصله دارد. اگر بخواهید با اتوبوس به آنجا بروید هزینه بلیت آن ۵ لوا (۲۰/۵ دلار) خواهد بود. مجموعه بزرگی نیست، اما نام آن در یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین کلیسای کوچک و زمین‌های اطراف آن ارزش دیدن دارد. قدمت این صومعه به قرن ۱۱ میلادی برمی‌گردد (شما می‌توانید بازدید از این صومعه و شهر کوچک آسنوفگراد را در یک روز انجام دهید و سفری بسیار خوب داشته باشید).

راهنمای سفر به پلوودیو، بلغارستان ( +عکس)

منبع: کجارو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: