کد خبر: ۲۵۲۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
توکلی از فشارها برای رسیدگی نشدن به پرونده ثامن‌الحجج خبر داد
من خودم دو مورد تخلف آشکار را به چشم دیدم. موسساتی در آن زمان بودند که نامه درخواست مجوز از بانک مرکزی گرفته بودند و این نامه درخواست را به عنوان مجوز بانک مرکزی! پشت شیشه‌های خود چسبانده بودند و به این حربه جذب سپرده از مردم بی‌گناه می‌کردند.
پول‌نیوز-خبر استعفای دسته‌جمعی بازرسان ثامن‌الحجج فقط یک خبر تلخ و حاشیه‌ساز نیست. کسانی که موظف بودند چند و چون تخلف‌های یکی از مشکل‌دارترین موسسات مالی و اعتباری را بررسی کرده و نتیجه‌اش را در اختیار بانک مرکزی بگذارند، حالا کنار کشیده‌اند. اسامی متخلفان را فاش می‌کنم

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت به تازگی با اعلام این خبر گفته که اگر بانک مرکزی نسبت به شفاف سازی علت این استعفا اقدام نکند، خود دست به کار شده و نام اسامی کسانی که بیشترین تسهیلات این موسسه را از آن خود کرده‌اند( از قضات گرفته تا شخصیت‌های سیاسی) افشا خواهد کرد. او بانک مرکزی وقت و محمود بهمنی را یکی از مهم‌ترین مقصران ورشکستگی ثامن‌الحجج دانسته است.

در این باره با حسین سلیمی نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، به گفت‌وگو نشسته‌ایم. او به پول نیوز گفت: نمی‌توان بانک مرکزی را بی‌تقصیر دانست. امروز اگر شما بخواهید یک سلمانی راه بیاندازید، امکان ندارد بدون ورود اداره اماکن کاری از پیش ببرید. چطور در آن زمان موسسات مختلفی تابلوی بزرگی بر سر در خود می‌زدند و بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی اقدام به جذب میلیاردها تومان از مردم می‌کردند؟

او ادامه می‌دهد: سال 1385، من خودم دو مورد تخلف آشکار را به چشم دیدم. موسساتی در آن زمان بودند که نامه درخواست مجوز از بانک مرکزی گرفته بودند و این نامه درخواست را به عنوان مجوز بانک مرکزی! پشت شیشه‌های خود چسبانده بودند و به این حربه جذب سپرده از مردم بی‌گناه می‌کردند.

سلیمی تاکید کرد: امروز اطلاع رسانی بانک مرکزی تقویت شده. دولت تکان خورده و پیگیری تک تک صندوق‌‌ها در دستور کار است اما باید در نظر داشته باشیم کار، کار زمانبری است. به خصوص که این صندوق‌ها مانند دومینو عمل می‌کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: