کد خبر: ۲۵۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۸
برنج یکی از مهمترین تولیدات کشاورزی اقتصاد اژدهای زرد را به خود اختصاص داده اما پاسخگوی میزان مصرف و جمعیت بالای آن نیست از این رو جای تعجبی وجود ندارد که چین را بزرگترین واردکننده برنج در جهان بنامیم.

پول نیوز؛ سمیه علی اصغری- حتما تا کنون تصاویری از مزارع برنج پلکانی در کشور چین را مشاهده کرده اید که در نوع خود بسیار دیدنی و متفاوت هستند. برنج یکی از مهمترین تولیدات کشاورزی اقتصاد اژدهای زرد را به خود اختصاص داده اما پاسخگوی میزان مصرف و جمعیت بالای آن نیست از این رو جای تعجبی وجود ندارد که چین را بزرگترین واردکننده برنج در جهان بنامیم.

اما چین این نیاز خود را از کدام کشورها تامین می کند؟ براساس آخرین گزارش های موجود مربوط به سال گذشته میلادی ویتنام و تایلند اصلی ترین صادرکنندگان برنج به کشور چین هستند. در ادامه این مطلب لیستی از مهم ترین تامین کنندگان برنج مورد نیاز چین را مشاهده خواهید کرد:

ویتنام

ارزش صادرات برنج: 733.9 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 46.3 درصد

 

تایلند

ارزش صادرات برنج: 462.2 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 29.1 درصد

 

پاکستان

ارزش صادرات برنج: 250.6 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 15.8  درصد

 

کامبوج

ارزش صادرات برنج: 73.8 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 4.7 درصد

 

میانمار

ارزش صادرات برنج: 33.1 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 2.1 درصد

 

لائوس

ارزش صادرات برنج: 28.2 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 1.8 درصد

 

ژاپن

ارزش صادرات برنج: 1.8 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 0.11 درصد

 

روسیه

ارزش صادرات برنج: 1.2 میلیون دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 0.08 درصد

 

کره جنوبی

ارزش صادرات برنج: 695 هزار دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 0.04 درصد

 

تایوان

ارزش صادرات برنج: 509 هزار دلار

سهم از کل برنج صادراتی به چین: 0.03 درصد

 

 

درباره برنج

مطالب این قسمت از وب فارسی گردآوری شده است.

این ماده غذایی که در بسیاری از غذاها استفاده می شود، خواص تغذیه ای فراوانی دارد. مسلما نخستین نکته ای که در مورد برنج باید گفت این است که این دانه های سفید، جز گروه غذایی غلات هستند و شامل قندهای پیچیده می شوند که به تدریج در بدن آزاد شده و نیازهای بدن را تامین می کند. اما خواص برنج تنها به این چند نکته خلاصه نمی شود.

برنج یک منبع غنی از ویتامین های گروه ب و همچنین منیزیوم است. همچنین باید این نکته را مد نظر داشت که با توجه به مقدار مصرف برنج در آسیا، مهم ترین منبع انرژی، پروتئین ها، آهن، کلسیم، ویتامین ب1( تیامین)، ویتامین ب2( ریبوفلاوین) و ویتامین ب3( نیاسین) به حساب می آید.

از دیگر مزایای برنج این است که هیچ ترکیب شیمیایی یا ماده افزودنی به آن اضافه نمی شود. نکته جالب دیگر اینکه، برنج چاقی به همراه ندارد.

متخصصان تغذیه توصیه می کنند از آنجا که 50% دریافت انرژی بدن از قندهاست، مواد نشاسته ای حتما باید در برنامه غذایی گنجانده شود. برنج نیز مانند دیگر غلات، با سبزیجات سازگاری دارد و مصرف غلات با سبزیجات در هر وعده غذایی، برای سلامتی بسیار مفید است.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف غلات کامل از جمله برنج قهوه ای، در کاهش ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی، دیابت، چاقی و حتی برخی سرطان ها مفید است. برنج قهوه ای یعنی برنج همراه با سبوس که از نظر خواص غذایی غنی تر است.

به نظر می رسد که این تاثیرات به ارتباط مواد مختلف تشکیل دهنده غلات کامل مانند فیبرها، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی مربوط می شود. به همین دلیل امروزه سعی می شود تا به کمک روش های نوین، خواص سبوس در یرنج سفید حفظ شود.

برنچ دم کشیده، آرد برنج و لعاب برنج برای درمان اسهال خفیف مفید است و در واقع نشاسته برنج، این مشکل را بهبود می بخشد. این غذاها نخستین چاره این مشکل است اما در موارد اسهال عفونی و یا برای نوزادان فایده ای ندارد.

به افرادی که نسبت به گلوتن( پروتئین گندم و دیگر غلات) حساسیت دارند، توصیه می شود برنج مصرف کنند. این بیماران با خوردن غلات دچار مشکلات عمده روده ای می شوند که کمبود مواد غذایی را در پی دارد. از آنجا که برنج گلوتن ندارند، آنها می توانند با آرامش خاطر این ماده غذایی مفید را میل کنند.

 

 

برچسب ها: برنج ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: