کد خبر: ۲۵۰۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۴
کاربری گوشی های هوشمند با تحولات زیادی همراه بوده است. از جمله مهم ترین این دسته تحولات به ویژه برای مهندسین، می توان به برنامه هایی اشاره کرد کار های مهندسی را بسیار آسان تر از گذشته کرده اند.

پول نیوز؛ رکسانادانیالی- یکی از مشخصه های اصلی مهندسین، علاقه آن ها به ابزار هایی است که زندگی را راحت تر ساخته و در عین حال بازده انجام امور مختلف را افزایش می دهند. برای مدت زمان طولانی، اپ های موبایلی فقط برای سرگرمی و بازی طراحی می شدند. اما مدتی است که کاربری گوشی های هوشمند با تحولات زیادی همراه بوده است. از جمله مهم ترین این دسته تحولات به ویژه برای مهندسین، می توان به برنامه هایی اشاره کرد کار های مهندسی را بسیار آسان تر از گذشته کرده اند. بیشتر اپ های مهندسی برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس هستند. در ادامه 10 مورد از مفید ترین برنامه های موبایلی مرتبط با امور مهندسی را معرفی خواهیم.

AutoCAD 360

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

نام این برنامه برای تمامی کسانی که در رشته های مختلف مهندسی تحصیل کرده اند، آشنا است. البته استفاده از آن مشروط به مدرک تحصیلی نیست و حتی افراد دیگر نیز می توانند در زندگی معمولی خود از مزایای آن بهره مند شوند. به کمک AutoCAD 360 هر جایی که باشید، قادر به پیاده سازی ایده های بکر خود خواهید بود. از طرفی حتما نیاز به استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر شخصی نیست و از طریق گوشی هوشمند و یا تبلت نیز می توانند فایل های DWG را ادیت کنید.

این اپ برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس در دسترس است.


MathPix Problem Solver

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

Mathpix می تواند آرزوی هر دانشجوی مهندسی را برآورده کند. در واقع نخستین برنامه ای است که به کاربر اجازه ارسال عکس از مسئله ریاضی مورد نظر وی را می دهد. پس از بررسی تصویر، این اپ مشکل ریاضی شما را حل خواهد کرد! قابلیت خواندن انواع دست خط ها و یا نوشته های پرینت شده وجود دارد و پاسخ نیز در قسمتی از تصویر که جای خالی وجود داشته باشد، نوشته می شود.

این اپ برای سیستم عامل آی او اس قابل دانلود خواهد بود.


Engineering Professional

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

در این اپ مجموعه از فرمول های ضروری که هر مهندسی به آن ها نیاز خواهد داشت، وجود دارد. لازم به ذکر است که این فرمول ها توسط متخصصین مهندسی گردآوری شده اند و شامل بیش از 650 معادله مختلف می شوند. با استفاده از Engineering Professional و یادآوری فرمول های ریاضی فراموش شده، می توان مشکلات مهندسی را با سرعت بیشتری رفع کرد.

اپ مذکور برای سیستم عامل آی او اس در دسترس است.


FingerCAD

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

FingerCAD برنامه بعدی این لیست است و می تواند به منظور طراحی سریع فضا های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. مهم ترین ویژگی مثبت این اپ، امکان طراحی سه بعدی است. از این رو در مدت زمان کوتاهی می توانید به یک نتیجه کامل دست یابید.

FingerCAD برای دستگاه های آی او اس قابل دانلود است.


Graphing Calculator

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

یکی دیگر از دغدغه های اصلی مهندسین، در اختیار داشتن ابزاری است که بتوان از طریق آن محاسبات مختلف و به ویژه محاسبات نموداری را با سرعت و سهولت بیشتری انجام داد. Graphing Calculator همان ابزاری است که به دنبالش هستید! فرقی ندارد دانشجو باشید و یا یک مهندس حرفه ای، تمامی محاسبات مورد نیاز خود را می توانید به کمک این برنامه انجام دهید.

Graphing Calculator نیز برای دستگاه های آی او اس در دسترس است.


HVAC Professional

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

این برنامه بیشتر با اصول مربوط به تهویه هوا و همچنین سیستم گرمایشی فضا های بسته سر و کار دارد. از این به نظر می رسد برای استفاده مهندسین راه و ساختمان گزینه مناسبی باشد. در این اپ برای دست یابی به هدف مورد نظر بیش از 200 فرمول وجود دارد.

HVAC Professional برای سیستم عامل آی او اس قابل دانلود خواهد بود.


iCircuit

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

حال به سراغ مهندسین الکترونیک می رویم. این اپ بهترین روش ممکن برای طراحی مدار و اجزای مختلف آن است. به کمک این برنامه نه تنها می توانید مدار طراحی شده را تست کنید، بلکه امکان مشاهده ولتاژ و همچنین رفع مشکلات احتمالی آن هم وجود خواهد داشت.

 iCircuit روی تمامی پلت فرم های موجود، قابل اجرا است.


iEngineer

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

هر اطلاعاتی که برای تکمیل پروژه مهندسی خود نیاز داشته باشید، در این برنامه خواهید یافت. دیگر احتیاجی به جست و جو در کتاب های مختلف نیست و تنها با رجوع به بانک داده های این اپ به انواعی از اطلاعات همانند ظرفیت نیروهای برشی دسترسی خواهید داشت.

iEngineer برای سیستم عامل آی او اس قابل دانلود است.


 LuxCalc Fluid Calculator

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

برای مهندسین مکانیکی که در مورد ترمودینامیک و یا سیالات نیاز به کمک دارند، LuxCalc برنامه ای مناسب خواهد بود. تمرکز اصلی این اپ محاسبه خواص ترموفیزیکال مایعات مختلف با دقت بالا است. ویژگی های مختلفی از جمله ویسکوزیته، چگالی و یا نفوذپذیری حرارتی با استفاده از این برنامه قابل محاسبه خواهند بود.

LuxCalc Fluid Calculator را می توانید برای ویندوز و یا دستگاه های آی او اس دانلود کنید.


Truss Me!

نگاهی به برترین اپ های مهندسی(+عکس)

و اما نوبت به آخرین اپ لیست می رسد. از این اپ سرگرم کننده در زمان استراحت خود استفاده کنید. این برنامه امکان طراحی و تست سازه های مختلف را در اختیار کاربر قرار می دهد. علاوه بر جنبه آموزشی اپ در مورد فرآیند های مهندسی راه و ساختمان، در چالش طراحی مستحکم ترین سازه نیز شرکت خواهید کرد و بدین ترتیب می توانید سطح اطلاعات خود را بالا ببرید.

این برنامه برای سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل دانلود است.


برچسب ها: اپ ، مهندسی ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: