کد خبر: ۲۴۳۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
پرورش گفت:‌ در روز ۲۰ تیرماه سال جاری شهر تهران با مصرف سه میلیون و ۴۲۵ هزار مترمکعب آب رکورد جدیدی را در استفاده از مایع حیاتی به ثبت رساند.
تهران ها در مصرف آب رکورد زدند
پول‌نیوز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در تابستان امسال به دلیل افزایش گرمای هوا در پایتخت، شهروندان تهرانی با مصرف سه میلیون و ۴۲۵ هزار مترمکعب آب در یک روز، رکورد جدیدی را در استفاده از این مایع حیاتی ثبت کردند.

به گزارش گروه انرژی پول‌نیوز، محمد پرورش با تاکید بر این‌ که سالیانه یک میلیارد و ۲۴ میلیون مترمکعب منابع آبی برای تهران تامین و توزیع می‌شود، گفت:‌ آب‌های سطحی و زیرزمینی دو منبع اصلی تامین‌کننده آب مورد نیاز پایتخت هستند که در امسال به دلیل وضعیت مناسب‌تر ذخایر سدها استفاده بیش‌تری از منابع سطحی داشته‌ایم.

پرورش افزود:‌ در روز ۲۰ تیرماه سال جاری شهر تهران با مصرف سه میلیون و ۴۲۵ هزار مترمکعب آب رکورد جدیدی را در استفاده از مایع حیاتی به ثبت رساند.

پرورش با بیان این‌که مجموعه برنامه‌های خود را برای کنترل اوج مصرف سال آینده نیز آغاز کرده است، گفت: تمرکز خود را روی مقوله مهم مدیریت مصرف گذاشته‌ایم تا بتوانیم میزان مصرف امسال را برای سال آینده نیز روی همین عدد نگه داریم و شاهد افزایش میزان مصرف نباشیم.
او خاطرنشان کرد:‌ البته با توجه به توسعه شهری پایتخت به ویژه در مناطق ۲۱ و ۲۲ لازم است تا به منظور تامین بهتر آب این مناطق تصفیه‌خانه ششم وارد مدار شود تا بتوانیم از این بخش نیز برای تامین آب تهران استفاده کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: