کد خبر: ۲۴۲۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
عضو انجمن پسته ایران به پول نیوز گفت:
خراسان آینده خوبی برای تولید و صادر کردن پسته پیش روی خود دارد. از نظر یک عضو انجمن پسته ایران، با وجود خشکسالی ها، باغ های پسته این استان اوضاع مساعدی برای سرمایه گذاری دارد.
شیفت اقتصاد شرق ایران به کاشت پسته/برداشت 1.3 تن پسته در هر هکتار خراسانپول نیوز کریم امین زاده، عضو انجمن پسته ایران به پول نیوز گفت: خراسان دومین استان پسته خیز کشور است که در 5-4 سال آینده مقام اول تولید پسته در کشور را کسب خواهد کرد.

او ادامه داد: نواحی مربوط به محصول پسته خراسان، از سطح زیر کشت خوبی برخوردار بوده و اقتصاد خراسان به زودی تحت تاثیر پسته این استان قرار گرفته و رشد خواهد کرد.

او با اشاره به این که خشکسالی ها هنوز به تولید پسته خراسان آسیبی نزده، گفت: چاه های آبی که تا پیش از این برای کشت صیفی جات  مورد استفاده قرار می گرفته اکنون به بهره برداری پسته داران رسیده است.

امین زاده همچنین گفت: میانگین برداشت پسته در خراسان به 1300 کیلو در هکتار می رسد که این خود آمار قابل توجهی در مقایسه با سایر شهرهای پسته خیز کشور است.

او تاکید کرد پسته خراسان، پسته معمولی نیست و کیفیت بالا و اندازه خاص خودش را دارد و به زودی جایگاه واقعی خود را پیدا خواهد کرد.

گفتنی است به طور معمول از هر هکتار مزرعه پسته، 500 تا 700 کیلوگرم پسته برداشت می شود. بنا به گفته انجمن پسته ایران، به طور کلی 70 درصد پسته تولیدی در کرمان، 20 درصد در خراسان و 10 درصد هم در سایر مناطق کشور کشت می شود.
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: