کد خبر: ۲۳۹۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
عرضه اولیه سهام در نیویورک به آرامکوی عربستان دسترسی بیشتری به نقدینگی می‌دهد اما مقررات سختگیرانه افشای مالی در نیویورک ممکن است عربستان سعودی را وادار کند اطلاعاتی را در میان بگذارد.
تمایل سعودی‌ها برای عرضه سهام آرامکو در نیویورکپول‌نیوز - با وجود اینکه مشاوران عربستان سعودی از عرضه اولیه سهام آرامکو در لندن حمایت می‌کنند اما ولیعهد و دولت عربستان تمایل دارند این رویداد در نیویورک برگزار شود.

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که بر برنامه‌های عرضه سهام آرامکو نظارت می‌کند، به دلیل ملاحظات سیاسی و با توجه به روابط حسنه میان آمریکا و عربستان ممکن است نیویورک را به جای لندن برای عرضه اولیه سهام این غول نفتی انتخاب کند.

آرامکو در واکنش به این خبر به رویترز گفت: همه گزینه‌ها در دست بررسی است و هیچ تاریخی برای گرفتن تصمیم نهایی مشخص نشده است.

عرضه اولیه سهام در نیویورک به آرامکوی عربستان دسترسی بیشتری به نقدینگی می‌دهد اما مقررات سختگیرانه افشای مالی در نیویورک ممکن است عربستان سعودی را وادار کند اطلاعاتی را در میان بگذارد که از نظر حاکمان این کشور حساس به شمار می‌رود از جمله ذخایر نفت و پیش‌بینی‌ها درباره قیمت‌ها و تقاضا برای نفت که در تعیین میزان ارزش واقعی آرامکو اهمیت خواهد داشت.

به گفته منابع آگاه، هنگ کنگ هم در کنار لندن و نیویورک یکی از گزینه‌ها برای مکان عرضه سهام آرامکو است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آرامکو قرار است ۵ درصد از سهام خود را عرضه کند.
منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: