کد خبر: ۲۳۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
نسبت های مقایسه ای و شاخص قدرت خرید می توانند پیام های دقیقی در رابطه با سطح زندگی و رفاه در جوامع مختلف منعکس کنند. واحد تحقیقاتی بانک UBS اقدام به انتشار رده بندی گرانترین شهرهای جهان از منظر هزینه تامین مواد غذایی کرده است.

پول نیوز؛ رکسانا دانیالی- در مطالعات اقتصادی یکی از مهمترین معیارهای محاسباتی که نقش مهمی در نتایج رده بندی ها دارد به قیمت "مواد غذایی" در رابطه با منطقه مورد مطالعه مربوط می شود. نسبت های مقایسه ای  و شاخص قدرت خرید می توانند پیام های دقیقی در رابطه با سطح زندگی و رفاه در جوامع مختاف را منعکس کنند و این نکته ای است که واحد تحقیقاتی بانک یو بی اس برای ارائه رده بندی گرانترین شهرهای جهان از منظر هزینه تامین مواد غذایی بدان توجه داشته است.

در این گزارش مجموع هزینه برای تهیه 39 نوع کالای خوراکی طی یک ماه براساس دلار برای هر شهر محاسبه شده است. گفتنی است بانک یو بی اس شرکت خدمات مالی و بانکداری سوئیسی است، که شعبه‌های مرکزی آن در شهرهای بازل و زوریخ، سوئیس مستقر است.

زوریخ/ سوئیس

هزینه تامین( 39 نوع مختلف) مواد غذایی: حدود 740 دلار ماهانه

 


سئول/ کره جنوبی

هزینه تامین( 39 نوع مختلف) مواد غذایی: حدود 720 دلار ماهانه

 


نیویورک/ آمریکا

هزینه تامین( 39 نوع مختلف) مواد غذایی: حدود 635 دلار ماهانه

 


ژنو/ سوئیس

هزینه تامین( 39 نوع مختلف) مواد غذایی: حدود 625 دلار ماهانه

 


شیکاگو

هزینه تامین( 39 نوع مختلف) مواد غذایی: حدود 590 دلار ماهانه

 

نام "یوبی‌اس" در اصل، از حروف ابتدایی "یونیون بانک سوئیس" گرفته شده است. این بانک، در سال 1998 با "سوئیس بانک کوپوریشن" ادغام شد. ریشه‌های تاسیس بانک یوبی‌اس، به سال 1854 باز می‌گردد. یوبی‌اس، بزرگترین بانک سوئیس است و در بیش از 50 کشور جهان نیز، دارای شعبه می‌باشد. (ویکیپدیا)

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: