کد خبر: ۲۳۳۳۳۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
تاثیر حمله سپاه به مواضع داعش نشان دهنده توانایی و اقتدار کشور است و بر ثبات یک کشور می افزاید و بیانگر این موضوع است که منافع سرمایه گذاران و فعالان حوزه اقتصادی می تواند در امنیت کامل باشد.
حمله سپاه بر مواضع داعش و تاثیر آن بر منافع سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی
پول نیوز، حسین محمودی اصل* - حمله موشکی سپاه به مواضع داعش یک حرکت به موقع و موثر بود این حرکت ضمن نشان دادن اقتدار و توانایی ایران اسلامی بر وحدت و یکپارچگی ملی افزود.

از سوی دیگر به دشمنان کشور که به فکر توطئه های گوناگون بودند نشان داد که توانایی بومی و ملی ایرانیان در دفاع از این مرز و بوم و کشور بسیار بالاست.

تاثیر این حمله بر اقتصاد کشور در مجموع مفید است و این توانایی و اقتدار بر ثبات یک کشور می افزاید و بیانگر این موضوع است که منافع سرمایه گذاران و فعالان حوزه اقتصادی می تواند در امنیت کامل باشد.

به عبارتی این قدرت نمایی به موقع خیال سرمایه گذاران مختلف را از عملی نشدن تهدیدات مختلف دشمن راحت کرد.

البته با توجه به سوابق بدخواهان ایران شیطنت ها ادامه خواهد داشت و بحث تحریم و به خطر افتادن برجام ادامه دار خواهد بود اما این اقتدار و این حمله مهر تاییدی بود بر همه یاوه گویی ها و در حد تهدیدات بی تاثیر خواهد ماند و کشور هر روز با ثبات تر و امن تر از گذشته خواهد بود.

در شرایطی که منطقه در بی ثباتی ناشی از بی لیاقتی حکام برخی کشورهای منطقه دست و پنجه نرم می کند تنها کشور ماست که هم با تروریست ها مبارزه می کند و هم اینکه ثبات خود را حفظ کرده است.

بی تردید اگر از ظرفیت های داخلی اقتصاد و توانمندی منابع انسانی متخصص و جوان استفاده مناسبی صورت گیرد. توانایی رشد پایدار اقتصادی در کشور موجود است.

البته شرایط در صورت توجه مناسب به بهبود فضای کسب و کار می تواند برای فعالیت های گسترده تر بخش خصوصی و همچنین جذب سرمایه گذاری های خارجی بهبود یابد.

کشور ما یکی از بکرترین کشورها برای سرمایه گذاری است و بسیاری از کشورهای خارجی به دنبال حضور و فعالیت در حوزه های مختلف هستند. اگر گره های بانکی با شیوه های مناسب گشوده شود جذب سرمایه گذاری خارجی در محدوده 500 میلیارد دلار دور از ذهن نخواهد بود.

البته این حرکت سپاهیان عزیز خود توانست بسیاری از معادلات منطقه ای را بر هم بزند و باعث شود که توطئه گران اندکی از شیطنت های دست بردارند و از پاسخ کوبنده ما هراسان باشند؛ این خود یک حرکت بازدارنده است.

همانگونه که تجربه جنگ تحمیلی نشان داد اگر در آن مقطع بخش ناچیزی از موشک های موجود فعلی وجود داشت صدام یا فکر حمله به سرش نمی زد و یا در کمترین زمان از کرده خود پشیمان می شد... در هر صورت باید گفت که این موشکها جنبه دفاعی دارند و این توانایی برای اقتصاد کشور ثبات و امنیت ایجاد می کند.

استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی*

برچسب ها: پول نیوز ، محمودی اصل
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
0
0
عزیز دل برادر حمله و اعلان جنگ به هر گروه و هرکشوری باعث فرار سرمایه و تهدید منافع است و نه رونق...
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: