کد خبر: ۲۲۶۱۸۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱
 پول‌نیوز - هشتمین دفتر صدور الکترونیکی روادید کشور امروز در کرمان افتتاح شد.

در ایین افتتاح این دفتر ، معاون کنسولی وپارلمانی وزیر امور خارجه گفت : از این پس اتباع 180کشور بدون اینکه نیازی به رجوع سفارتخانه های ما در سراسر دنیا داشته باشند با یک گذرنامه معتبر به کرمان می ایند و ظرف دو دقیقه اینجا ویزا صادر می شود . 

قشقاوی با اشاره به اینکه این کار برای جلب گردشگر وسرمایه گزار بسیار موثراست افزود : در دفتر یاد شده تا سه ماه نیز ویزا داده می شود.

وی گفت : این هشتمین دفتر کشوره که امروز افتتاح می شه وکار بزرگیست که بر این اساس در همچنین ، معاون کنسولی و پارلمانی وزیر امور خارجه دراولین جلسه شورای روابط خارجی استان با بیان اینکه باید زیر ساخت های قانونی اقتصاد مقاومتی فراهم شود تا سرمایه گزار برای کار با مشکل مواجه نشود ، اعلام کرد : شش میلیون ایرانی در خارج از کشور  هزار میلیارد دلار سرمایه دارند که در ایران هیچ استفاده ای از این سرمایه نمیشود . 

قشقاوی تاکید کرد: همه اختیارات کنسولگری تهران را به کرمان منتقل کردیم ودر اینجا تصمیم گیری می شود .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم با بیان اینکه فصل جدیدی در دیپلماسی اقتصادی اغاز شده گفت : برای این کار مجلس نیز کمک کرد ودر این مسیر ساماندهی تشکل های بخش خصوصی در حوزه سلامت وگردشگری ضروریست .

پور ابراهیمی افزود : در حوزه گردشگری سلامت کرمان ظرفیت بالایی داره که هنوز استفاده نشده استاندار کرمان هم افتتاح دفتر وزارت خارجه در کرمان را فرصت مناسبی دانست ، تا گردشگران وسرمایه گزاران سریع تر به کرمان بیایند . 

رزم حسینی افزود :  با توجه به اینکه ما مقاصد گردشگری زیادی داریم هدف گذاری ما برای جلب گردشگر 150 هزار توریست است .

درادامه اولین جلسه شورای روابط خارجی استان برخی از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی راهکارهایی برای رفع مشکلات و همکاری وزارت خارجه بیان کردند .
برچسب ها: ویزا ، کرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: