کد خبر: ۲۲۶۱۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
پول‌نیوز - وزیر امورخارجە آلمان پیش از ظهر پنجشنبە در شهر اربیل با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت وگو کرد. 

در پی این دیدار زیگمار گابریل وزیر امور خارجە آلمان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بارزانی، گفت که کشورش از نبرد نیروهای پیشمرگە با تروریست های داعش و پناە دادن اقلیم کردستان عراق بە آوارگان جنگ داعش قدردانی می کند.

وی تاکید کرد: ارسال کمک های نظامی و سلاح از سوی دولت آلمان بە جبهه های نبرد با داعش بە معنای اهمیت اقلیم کردستان عراق در مبارزه با داعش است.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از کمک های آلمان بە نیروهای عراقی و پیشمرگە گفت: برغم ارسال مقادیر قابل توجه از سلاح و ملزومات نظامی بە جبهەهای جنگ با داعش در عراق، اما تسلیحات نظامی کافی بە دست نیروهای پیشمرگە نرسیدە است.

این اظهارات بارزانی درحالی است که تاکنون محموله های سلاح از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی از جمله آلمان و کانادا مستقیم در اربیل مرکز کردستان عراق تخلیه شده است.

بارزانی در خصوص موضوع همه پرسی در کردستان عراق نیز مخالفان خود را متهم کرد که مساله را درک نکرده اند.

برخی رهبران کرد عراقی که اخیرا برای یک همه پرسی جهت استقلال کردستان عراق تلاش می کنند، در پاسخ به منتقدان گفته اند، همه پرسی به معنای جدایی از عراق نیست؛ موضوعی که از سوی مخالفان همه پرسی با تعجب روبه رو شده است.

گابریل روز چهارشنبه در بغداد با فواد معصوم رئیس جمهور و ابراهیم الجعفری وزیر خارجه و نیز سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت وگو کرده بود. 
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: