کد خبر: ۲۲۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
چاپ تعرفه های انتخاباتی در شرکت چاپ و نشر بانک ملی
پول‌نیوز - مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران پارامترهای امنیتی برگه‌های انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را تشریح کرد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، رضا منصوری طی سخنانی با اشاره به چاپ تعرفه‌های انتخابات ریاست جمهوری گفت:‌ برای 3 انتخابات پیش رو، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی و میان دوره مجلس مجموعاً 200 میلیون تعرفه آماده شده است،‌ این تعرفه‌ها با حداکثر پارامترهای امنیتی و روی کاغذ‌ها و نشانه‌های چاپ ضد جعل منتشر شده است.

وی ادامه داد:‌ امنیت نوع چاپ و کاغذ این تعرفه‌‌ها بسیار بالاست و در هیچ جای دیگری قابل چاپ نیست،‌ در مجموع 10 نشانه امنیتی در تعرفه‌‌ها به کار رفته است‌؛ این نشانه‌ها هم در خمیره کاغذ به کار رفته و هم در چاپ نشانه‌هایی به کار رفته است که قابل اسکن و چاپ نیستند، مرکب هایی که در چاپ این تعرفه‌ها به کار رفته مرکب های مغناطیسی و نامرئی ـ حرارتی است که اگر کسی بخواهد آنها را اسکن و کپی کند، مخدوش می‌شوند. منصوری تصریح کرد:‌ شماره سریال‌های مغناطیسی قابل کنترل نیز به وسیله سیستم‌های دیجیتالی و مغناطیسی با حداکثر ایمنی و تکنولوژی روز دنیا استفاده شده که برای اولین بار است با این ضریب اطمینان در ایران استفاده شده است.

وی در پایان گفت:‌ فرآیند چاپ این تعرفه‌ها با حضور نمایندگان شورای نگهبان، وزارت کشور و ناظران ستاد انتخابات با تدابیر خاصی انجام می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: