کد خبر: ۲۲۳۴۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
بر اساس این گزارش خیر اربعین تیرماه سال 95 هم دوباره رسانه ای شد و با واریز 970 میلیون تومان 13 زندانی زن را آزاد و مبلغ 630 میلیون تومان به خانواده های زندانی کمک کرد.
ماجرای یک خیّر گمنام که ده ها زندانی را آزاد کردپول‌نیوز -خیر اربعین در صحبتی با رابط خود در مورد اصرار خبرنگاران برای مصاحبه فقط گفته بود: توفیق در گمنامی ست.آذر ماه سال 1394 بود که محسن نصیری رئیس وقت انجمن حمایت از زندانیان مرکز با اشاره به اقدام خداپسندانه یک خبر ناشناس در ایام اربعین حسینی(ع) گفت: این خیر تهرانی با واسطه یکی از فرزندان شهدای بزرگ دوران دفاع مقدس مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به انجمن حمایت زندانیان مرکز واریز کرد تا زمینه آزادی تعدادی از زندانیان فراهم شود.

 این خیر درخواست کرده بود با این پول زندانیان زن دارای فرزند که به دلیل بدهی مالی در زندان هستند آزاد شوند که ۲۱ زندانی زن امروز آزاد شده و به جمع خانواده بهمن ماه همان سال دوباره خیر اربعین با واریز یک میلیارد و ۸۸ میلیون تومان ۱۰ زندانی را به مناسبت مبعث رسول (ص) و ۲۲ زندانی را در ایام دهه فجر آزاد کرد که گفته می شود این بار اولویت آزادی با کودکان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت تهران بوده است.

بر اساس این گزارش خیر اربعین تیرماه سال 95 هم دوباره رسانه ای شد و با واریز 970 میلیون تومان 13 زندانی زن را آزاد و مبلغ 630 میلیون تومان به خانواده های زندانی کمک کرد. هرچند هنوز مدیران انجمن حمایت زندانیان مرکز و قوه قضائیه نام و نشان و حتی تصویر این خیرگمنام را ندیده اند اما او روز پنجشنبه با واریز 855 میلیون تومان بابت آزادی 100 زندانی و 200 میلیون تومان برای کمک به خانواده زندانیان اقدام کرد.

حالا خیر اربعین تاکنون 4 میلیارد و 843 میلیون تومان برای آزادی زندانیان و حمایت از خانواده هایشان کمک کرده که جای تقدیر و دعای خیر دارد. خیری که واقعا برای رضای خدا کار می کند و هم کار نیکش را ترویج و تبلیغ کرده و هم نام و نشان خودش را گمنام نگاه داشته است.
خیر اربعین در صحبتی با رابط خود در مورد اصرار خبرنگاران برای مصاحبه فقط گفته بود:
توفیق در گمنامی است.
برچسب ها: زندانی ، آزادی ، خیر ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: