کد خبر: ۲۲۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۶
رونق شاخص های مربوط به صادرات و واردات، حضور در بازارهای مطرح، تسهیل شرایط تجارت آزاد، رشد مثبت اقتصادی، افزایش تولید و بروزرسانی تکنولوژیک در بخش صنعت، امنیت سیاسی و ... از جمله فاکتورهایی هستند که کشورهای موفق را وارد این رده بندی می کنند.

پول نیوز، سمیه علی اصغری- اخیرا مجمع جهانی اقتصاد گزارشی را در رابطه با برترین اقتصادها در حوزه تجارت جهانی برای سال 2016 منتشر کرده است که در آن ظرفیت ها و قابلیت های کشورها در بخش تجارت مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت یک رده بندی ارائه شده است. در این بررسی 136 کشور حضور داشته اند و برای امروز با 10 گزینه برتر آشنا خواهیم شد.

رونق شاخص های مربوط به صادرات و واردات، حضور در بازارهای مطرح، تسهیل شرایط تجارت آزاد، رشد مثبت اقتصادی، افزایش تولید و بروزرسانی تکنولوژیک در بخش صنعت، امنیت سیاسی، تضمین امنیت سرمایه گذاری، روابط دوستانه با سایر کشورها و ... از جمله فاکتورهایی هستند که کشورهای موفق را وارد این رده بندی می کنند.

گفتنی است مجمع جهانی اقتصاد یکی از سازمان های بزرگ اقتصادی کشور سوئیس است که در واقع مکانی برای گردهمایی رهبران اقتصادی و سیاستمدارن اروپا و جهان محسوب می شود.

بلژیک/ آلمان / انگلیس/ اتریش

امتیاز: 5.5

برترین اقتصادها در حوزه تجارت جهانی


فنلاند/ سوئد/ لوگزامبورگ

امیتاز: 5.6

برترین اقتصادها در حوزه تجارت جهانی


هنگ کنگ/ هلند

امیتاز: 5.7

برترین اقتصادها در حوزه تجارت جهانی


سنگاپور

امیتاز: 6

 برترین اقتصادها در حوزه تجارت جهانی

 

برچسب ها: اقتصاد ، تجارت ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: