کد خبر: ۲۱۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷
کارنامه 10 ماهه بخش تعاون
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونی‌ها با جمع آوری سرمایه‌های خرد مردم مناطق محروم دست به اجرای برنامه های بزرگ و کوچک اقتصادی می‌زنند و برای اعضای خود درآمد ایجاد می‌کنند.
پول‌نیوز - معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بیان اینکه 98 هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد، گفت: 150 تعاونی فعال از مجموع 500 تعاونی دانش بنیان در کشور به ثبت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

سید حمید کلانتری اظهار داشت: تعاونی ها و مدیران دولتی باید نگرش جدیدی نسبت به بخش تعاون داشته و همکاری های بین بخشی را افزایش دهند.

وی نقش وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بین بخشی دانست و اضافه کرد: تعاونی ها با جمع آوری سرمایه های خرد مردم مناطق محروم دست به اجرای برنامه های بزرگ و کوچک اقتصادی می زنند و برای اعضای خود درآمد ایجاد می کنند.

معاون وزیر تعاون همچنین گفت: 2 میلیارد دلار کالا توسط تعاونی های کشور در مدت 10 ماه گذشته صادر شده است.

بنا بر اعلام وی، میزان صادرات تعاونی در سال گذشته یک میلیارد و 700 میلیون دلار بود که هدف گذاری امسال صادرات بخش تعاون بر روی 2 و نیم میلیارد دلار قرار دارد.

کلانتری ادامه داد: با توجه به تحرک های اقتصادی سه ماه گذشته امید می رود هدف‌گذاری انجام شده برای سال جاری تا نیمه اسفند محقق شود.

وی اضافه کرد: برای اعلام آمارهای صادرات تعاونی ها با توجه به تفکیک نکردن صادرکنندگان به عنوان تعاونی و بخش خصوصی و دولتی از سوی گمرک مشکل هایی وجود دارد.

گفتنی است آماری که از سوی وزارت تعاون در خصوص صادرات تعاونی ها صورت می گیرد، بر اساس داده های خود تعاونی ها است.

مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: