کد خبر: ۲۱۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸
برگزیت روند کاهش ارزش پوند را کلید زد و این موضوع در حال آسیب زدن به آن دسته از صادرکنندگان بریتانیایی است که در منطقه خاورمیانه خدماتی را به شرکت های نفت و پتروشیمی ارائه می دهند.
دود برگزیت به چشم عربستان رفتپول‌نیوز - فایننشال تایمز نوشت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موجب کاهش ارزش پوند و به دنبال آن افزایش قیمت تمام شده تجهیزات وارداتی صنعت نفت برای عربستان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد شد.

با روی کار آمدن سناریوی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) روند کاهش ارزش پوند کلید خورده است و این موضوع در حال آسیب زدن  به آن دسته از صادرکنندگان بریتانیایی است که در منطقه خاورمیانه خدماتی را به شرکت های نفت و پتروشیمی ارائه می دهند.

بر این اساس، پیش بینی می شود که برگزیت بر روی صنعت نفت عربستان سعودی تاثیر نامطلوبی بگذارد.  

در همین ارتباط، شرکت دانش بنیان  «یونایتد کورپریش»  که در بریتانیا مستقر است اعلام کرد،  به دنبال کاهش ارزش پوند آسیب دیده و این موضوع باعث بلاتکلیفی سیاست های گمرکی آنها شده است.

این شرکت ارائه کننده خدمات به شرکت های بزرگ نفتی کویت، قطر پترولیوم و آرماکو عربستان در منطقه خلیج فارس است.

در همین حال «کریم فاتح» مدیر این شرکت دانش بنیان اعلام کرد، ۸ شرکت از ۱۰ شرکت تامین کننده محصولات تخصصی در حوزه نفت در نامه ای اعلام کرده اند که قرار است به دلیل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و به دنبال کاهش ارزش پوند،  قیمت محصولات خود را افزایش داده اند.

این در حالی است که مشتریان بر روی قرار دادهای بلند مدت و قیمت توافق شده از پیش پافشاری می کنند.

منبع: مهر
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: