کد خبر: ۱۹۱۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
پول‌نیوز - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: شرایط رونق تولید فراهم شده است.

علی یزدانی روز گذشته در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن در تبریز با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: باوجود برخی موانع، مشکلات و سنگ اندازی‌ها، مجموعه مدیران دولتی، شرایط بسیار خوبی را برای رونق در حوزه تولید فراهم کرده اند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عاشورا در استان برای فرماندهی اقتصاد مقاومتی توسط استاندار آذربایجان شرقی ابراز کرد: اقدامات انجام شده در این استان نسبت به استان های دیگر، بسیار ارزشمند و اثرگذار بوده است.

وی در بخشی از سخنان خود به تببین برخی بخشنامه ها و آیین نامه های مربوط به اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی توسط بانک های عامل عنوان کرد: بخشنامه‌هایی که بانک مرکزی به بانک‌های عامل ارسال کرده مبنی بر پرداخت تسهیلات به واحدهایی که ستادهای تسهیل معرفی می‌کنند بدون توجه به بدهی و سایر موارد، تکلیفی است که بانک‌ها مکلف به اجرای آن هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور همچنین اضافه کرد: سازمان‌ تامین اجتماعی موظف است  به مدت یک سال تمام اجرائیات صادر شده علیه تولیدکنندگان و صنعتگران را متوقف کند؛ البته موانعی وجود دارد که بررسی شده و در روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رییس جمهور به یک جمع‌بندی کامل خواهد رسید.

 یزدانی حل مشکلات مربوط به حوزه تولید و صنعت را نیازمند مشارکت هر سه قوه مجربه، قضاییه و مقننه دانست و افزود: در آذربایجان‌شرقی بیش از ۱۰ هزار جواز تاسیس صنعتی صادر شده که ۱۰ درصد جوازهای تاسیس صادر شده در کشور است که نشان از جاذبه‌های صنعتی این استان دارد، ۹.۵ درصد خوشه های صنعتی شناسایی شده در آذربایجان‌شرقی قرار دارند و ۹.۲ درصد خوشه‌های شکل گرفته هم در این استان قرار دارد.

 همچنین در انتهای این مراسم، متن لوح سپاس محمد رضا نعمت زاده؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران به جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی به خاطر تلاش برای برگزاری مستمر جلسات کارگروه تسهیل و حل موانع تولید و رفع مورد به مورد مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان قرائت شد.

در بخشی از این مراسم، از واحدهای نمونه تولیدی و صنعتی در چند بخش مختلف نیز تقدیر شد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: صنعت ، یزدانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: