کد خبر: ۱۳۴۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۵
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اعلام کرد: نقص توانمندی ها، نداشتن مهارت و تخصص مورد نیاز صنعت، دلیل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان است.
پول‌نیوز- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اعلام کرد: نقص توانمندی ها، نداشتن مهارت و تخصص مورد نیاز صنعت، دلیل اصلی بیکاری فارغ التحصیلان است.

«حمیدرضا خانپور» روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان انعقاد تفاهم نامه 7 ماده ای با مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این تفاهم نامه در راستای ارتقای مهارت و توانمندسازی فارغ التحصیلان و آمادگی آنان برای رویارویی با دنیای واقعی کسب و کار منعقد شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، گفت: یکی از دلایل بیکاری این افراد با وجود گذراندن دوره های آکادمیک، نداشتن مهارت و تخصص مورد نیاز صنعت است.

خانپور با اشاره به اینکه جذب دانشجویان در برخی از رشته ها باید ساماندهی شود افزود: به منظور ایجاد تعادل بین اشتغال و تعداد فارغ التحصیلان، باید رشته های دانشگاهی و میزان جذب متقاضیان تحصیلات عالی ساماندهی شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران ادامه داد: مدارک دانشگاهی باید متناسب با نیاز بازار کار بوده و در حال حاضر بسیاری از مشکلات فارغ التحصیلانی که بیکارند و یا به شغل های کاذب مشغول اند، عدم تناسب رشته تحصیلی آنان با نیاز بازار کار است.

وی توسعه مهارت های مورد نیاز فارغ التحصیلان دانشگاهی، آمادگی شغلی، فراهم کردن بسترهای مناسب و راه اندازی مراکز همجوار دانشگاهی از جمله فعالیت هایی است که از سوی سازمان فنی و حرفه ای ارائه می شود.

خانپور با بیان اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان علاقه مند به افزایش مهارت خود برای ورود به بازار کار هستند اظهار کرد: این افراد می توانند برای افزایش مهارت خود در بخش های صنعت، کشاورزی، خدمات، صنایع دستی و هنر به مراکز ثابت دولتی و یا آموزشگاه های آزاد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری این اداره کل تفاهم نامه هایی را با نهادهای مختلف منعقد کرده، اظهار کرد: اجرای دوره های مهارتی و عمومی بر اساس استانداردهای آموزشی، راه اندازی مراکز جوار دانشگاهی، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی، برگزاری آزمون سنجش مهارت در این تفاهم نامه ها مورد توجه است.

وی گفت: در تمامی این تفاهم نامه ها افرادی که با موفقیت دوره های آموزش را طی کرده و در آزمون نهایی نمره حد نصاب را کسب کنند، گواهینامه بین المللی مهارت فنی و حرفه ای را دریافت خواهند کرد.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: